• Kiralık Villa Göcek

Dalyan'da Yeni Sene Pazarı


Dalyan'da Yeni Yıl Pazarı

Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Semtinde kurulan "Geleneksel Dalyan Yeni Sene Pazarı" renkli görüntülere sahne oldu. Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik de pazarı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.


Ortaca Belediyesi ile Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneğinin katkılarıyla Dalyan Yerleşik Yabancılar Platformu tarafından Cumhuriyet Alanında kurulan pazarda 200'e yakın stant yer aldı.


Pazara, Dalyan ve Ortaca'nın yanında Köyceğiz, Dalaman, Fethiye, Göcek ve Marmaris'ten yerli ve yabancı yurttaşlar alaka gösterdi. Faalliğe katılan çocuklar Noel Baba ile resim imkanı bulurken, animasyon şovları ziyaretçilerin beğenisini kazandı.


Dalyan'da yabancı tebaalı yurttaşların yoğun olarak yaşadığını dile getiren Dalyan Yerleşik Yabancılar Platformu'ndan Sezgin Yiğit, kültürlerin kaynaşmasına katkı sağlandığını vurguladı.


Yerli ve yabancı yurttaşların pazara yoğun alaka göstermesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Yiğit; "Geleneksel hale gelen pazarda her yıl sanki bir kültür birleşmesi yaşanıyor. Katılımın çok hoş olması bizi de mutlu etti. Pazarda yabancı yurttaşlar kendi kültürlerini sergiledi, yöremizin insanı da kendi kültürümüzden örnekleri pazara taşıdı. Organizasyonu destekleyen herkese teşekkür ediyorum." dedi.


Dalyan İztuzu Plajı

49 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör