• Kiralık Villa Göcek

Muğla’daki Gümrük Kapılarından Giriş Yapan Yabancı Turist Rakamında Yüzde 37 Çoğalış


TÜRSAB Marmaris Heyeti Başkanı Esin, 2018 senesinin ilk 10 ayına ait söylenen bilgileri basın üyeleriyle paylaştı. Esin: " Muğla'daki sınır kapılarından giriş yapan yabancı turist sayısında 2018 senesinin ilk 10 ayında bir evvelki senenin aynı yarıyılına göre yüzde 37'lik bir çoğalış yaşandı." dedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB Marmaris Bölgesel Temsil Heyeti Başkanı Suat Esin, 2018 senesinin ilk 10 ayına ait bilgileri basın üyeleriyle paylaştı. Türkiye'de İstanbul ve Antalya'dan sonra en fazla Muğla'ya gelen yabancı turist rakamında geçen seneye göre ilk 10 ayda % 37'lik bir çoğalış olduğunu belirten Esin, "Muğla'nın 2 havaalanı ve 9 deniz sınır kapısından ilk 10 aylık yarıyılda 2 milyon 633 bin 930 birey giriş yaptı. Bu sayı geçen senenin toplamını aşmıştır. Geçen sene 1 milyon 893 bin 772 turist girişi olmuştur. Gelen turistlerin 787 bin 014'ü Dalaman Havalimanından, 177 bin 769'u Milas-Bodrum Havalimanı'ndan giriş yapmıştır. Bu girişlerde 964 bin 783 şahısla İngiltere ilk sırada gelmektedir. Bu sayıya deniz yolu ile gelen 55 bin 703 İngiliz ziyaretçileri de ilavelersek, İngiliz turistler 1 Milyon 036 bin 847 ile bir milyon bandını aşmıştır. İngiliz vatandaşlarını sırası ile 390 bin 045 ile Rus, 159 bin 018 ile Ukrayna, 142 bin 901 ile Alman 109 bin 963 ile Polanya ve 105 bin 030 ile Hollanda vatandaşları takip etmektedir." dedi.


Geçen seneye oranla bu çoğalışın farklı sebepleri olduğuna değinen Suat Esin, " Avrupa ülkeleri ile olan politik kasvetlerin ortadan giderilmesi bunda etkili olmuştur. Bununla beraber ülkemizin değişik destinasyonlara göre özellikle kurlarda oluşan çoğalıştan sonra, daha ucuz olması dolayısıyla kur çoğalışı ekonomimizde bazı kasvetleri oluşturmuş olsa da turizmi ve turizmciyi pozitif doğrultuda etkilemiştir diyebiliriz. Bu pozitif gidiş 2019'da da kendini gösterecektir. 2019 turizm sezonunda özellikle İngiliz ve Avrupalı turist rakamında ciddi çoğalışlar beklenmektedir. Tabi bu söylediklerimiz şu anda ki şartlara göre. Temennimiz değişik Ülkelerle olan iyi ilişkilerin devam etmesi ve rastgele bir kriz yaşanmamasıdır. Bizlerin amacı tam bu pozitif büyümeleri göz önünde bulundurarak daha yükseklere taşımak olmalıdır. Başka Bir Deyişle 5-6 ay turizm değil 12 ay turizm maksadını asıllaştırmak için gayret sarf etmektir. Bunun için tabiat turizmi, sıhhat turizmi, kurultay turizmi, spor turizmi gibi alanlara yönelmelidir.


Bölgemiz mavi tur tutkunları için bulunmaz koylara ve eşsiz hoşluklara sahiptir. Türkiye'nin 1484 kilometre ile en uzun kıyı şeridine sahip Muğla'mız kültürel varlıkları, mükemmel doğası, denizi, güneşi, kumunun yanı gizeme değişik uygarlıklara ait izleri de bünyesinde bulundurmaktadır. ve tam bu hoşluklar da bölgemizi bir cazibe merkezi haline getirmektedir. Mavi tur bölgemizde artık bir marka haline gelmiştir.


Bakanlık evraklı 23, Belediye evraklı 6 Marina, bölgemize ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlamakladır. Bölgemize gelen mavi tur tutkunları Marmaris, Bodrum, Gökova, Fethiye, Datça, Göcek, Kızılada ve Hisarönü koylarını seçim etmektedirler" dedi.


Göcek Kiralık Villa, Satılık Villa fırsatlarımız için bizi hemen ziyaret edin.

36 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör