• Kiralık Villa Göcek

Villa Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Türkiye’de villa tatiline olan ilgi son yıllarda süratle artmaktadır. Dünyada uzun zamandır var olan bu tatil şekli, ülkemizde birkaç sene önceye kadar profesyonel şekilde uygulanmadığı için insanlarımız tarafından fazla bilinmiyordu. Özellikle Avrupa ve Amerika'da sıkça tercih edilen villa kiralama sistemi, ülkemize gelen turistlerin talepleri doğrultusunda başlamış; Herşey dahil otellerde; diğer 500 kişi ile aynı havuza girip, aynı restorantta kuyruk beklemek istemeyen, kısacası rahatsız edilmeden kendi kurallarına göre tatil yapmak isteyen tatilciler sayesinde de yaygınlaşmıştır. Zamanla villa seçenekleri çoğalmış, ultra lüks villa, denize sıfır villa, mutaassıp ailelere yönelik havuzu ve terası dışarıdan görünmeyen korunaklı villa, doğa villaları, tatil daireleri gibi seçenekler ortaya çıkmıştır.

Özel havuzlu müstakil villa, Göcek

Villa tatilini cazip kılan bir başka nokta da fiyat avantajıdır. Aynı imkanları sağlayan bir otelle karşılaştırıldığında kiralık villada kalmak maddi anlamda oldukça uygun olmaktadır. Örneğin 8 kişilik bir grubun ortalama bir otelde konaklaması gecelik 400€, haftalık ise 2.800€ civarında hesaplanabilirken 4 odalı, özel havuzlu, müstaki bir villada haftalık 1000€ civarına kalınabilir. Ülkemizde en yoğun villa kiralama yapılan yerler Göcek, Fethiye, Kaş, Kalkan bölgeleridir.


Villa kiralamadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar:


İlan gerçek mi?

İlanın gerçekliğini mutlaka kontrol edin. Mümkünse villayı gezin, değilse acentenize villayı görmek istediğinizi, beğenirseniz kiralayacağınızı söyleyin. Gerçek bir kiralama firması normal şartlar altında, bu teklifinizi memnuniyetle kabul edecektir.


Evin resimleri gerçekçi mi?

Evin fotoğraflarını internette arayıp (photos.google.com) kontrol edin. Böylece yurtdışındaki villaların fotoğraflarını internetten bulup, size Göcek yada Fethiye'de olduğunu iddia eden dolandırıcıları ayırt edebilirsiniz.


Tüm tarihler müsait mi?

Dolandırıcılar genellikle istediğiniz tüm tarihlere olumlu cevap verirler. Böyle bir durum varsa şüphelenin.


Sabit telefon numarası var mı?

Ciddi bir firmanın sabit telefonu da olacaktır.


Vergi levhalarını beyan edebiliyorlar mı?

Cevap olumsuzsa karşınızda gerçek bir firma olmayabilir.


Villanın değeri piyasanın altında mı?

Tercih ettiğiniz villayı muadilleriyle karşılaştırın. Çok fazla indirim söz konusuyla iki kez düşünün.


Kaliteli bir internet sitesi var mı?

Dolandırıcıların, genellikle üzerinde fazla emek sarf edimiş web siteleri olmaz. Bu yüzden birkaç sayfadan oluşan, alelade bir internet sitesi vasıtasıyla rezervasyon yaparken dikkatli olun. Ek olarak sitenin internet alan adı sahipliğini sorgulayarak yada banka hesap bilgilerini kontrol ederek kiralık villa hizmeti almak istediğiniz sitenin ciddi bir emlak şirketinin parçası olup olmadığından emin olabilirsiniz.


146 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör